logotype
Multimedia i systemy prezentacji PDF Drukuj Email

Tablice multimedialne

Tablice interaktywne to idealne narzędzie wspomagające pracę w szkolnictwie poprzez różnego rodzaju wizualizację kształtów, figur, przedmiotów lub dowolnego materiału wspomagającego proces kształcenia. Wielkim i niepodważalnym atutem tablicy multimedialnej jest to, że zajęcia można wcześniej zaplanować, stworzyć scenariusz zajęć i zapisać ten scenariusz na komputerze.

Tablice interaktywne to również idealne narzędzie dla sektora biznesowego. Za ich pomocą można uatrakcyjnić każdą prezentację czy to dla potrzeb wewnętrznych firmy, czy na potrzeby prezentacji dla klienta.

Tablice interaktywne znajdują również zastosowanie w firmach gdzie jest wykorzystywana technika wizualizacji obiektów min. u deweloperów mieszkań jak i firm pośredniczących w promocji i sprzedaży mieszkań czy powierzchni będących w ofercie handlowej.

Do prawidłowego działania tablicy interaktywnej dodatkowo potrzebny jest projektor oraz komputer, na którym zainstalowane jest oprogramowanie do zarządzania.

Ze względu na zastosowaną technologię, tablice interaktywne dzielimy na dwa rodzaje:

- dotykowe

- elektromagnetyczne.

Tablice dotykowe wykorzystują technologię pozycjonowania w podczerwieni, umożliwiając tym samym dotykową obsługę przy jednoczesnym zachowaniu 100% odporności powierzchni na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu rozwiązanie to idealnie sprawdza się zarówno w szkolnictwie jak i sektorze biznesowym.

Do pracy na tablicy można posłużyć się własnym palcem lub pisakiem dostarczanym wraz z tablicą.

Tablice elektromagnetyczne wykorzystują technologię elektromagnetyczną pasywną co wpływa na bardzo wysoką precyzję oraz szybkość pracy. Powierzchnia tablicy jest w 100% odporna na uszkodzenia mechaniczne dzięki czemu idealnie sprawdza się zarówno w szkolnictwie jak i sektorze biznesowym.

Zastosowanie funkcji DualPen umożliwia jednoczesną pracę dwóch osób na powierzchni tablicy.

Praca z tablicami wspomagana jest poprzez użycie różnego rodzaju oprogramowania pozwalającego min. na podkreślanie, zaznaczanie i dokonywanie odręcznych adnotacji przy wykorzystaniu różnych narzędzi pisania, tworzenia ćwiczeń interaktywnych, konwersję tekstu pisanego odręcznie na czcionkę komputerową, korzystanie z narzędzi pomiarowych oraz wstawianie obiektów z dołączonych galerii tematycznych. Wszystkie materiały, które powstały podczas zajęć mogą zostać później wydrukowane, zapisane na serwerze lub wysłane jako załącznik na e-mail.